Ne Üretiyoruz?
Finansal piyasalarda kullanılmak üzere yüksek kazanç potansiyeli sunan ve otomatik alım-satım işlemleri yapan profesyonel robot bilgisayar programları üretmekteyiz.
 
Borsalarda ve diğer yatırım piyasalarında yatırımcıların büyük çoğunluğu doğru hisse seçimini veya zamanlamayı doğru yapamayarak zarar etmektedirler. Bu durumun altında yatan temel nedene bakıldığında piyasada işlem yapan yatırımcıların alım ya da satım kararı verirken tutarlı ve ölçülebilir olmayan yöntemler kullandıkları kolaylıkla görülebilir. Üretmiş olduğumuz otomatik robot programlar istikrarlı kazanç sağlamayı hedeflemektedirler. Programlarımız aynı şartlar sağlandığında aynı sonucu üreten, tutarlı ve geçmiş verimliliği net ve açık bir şekilde ölçülebilen profesyonel programlardır.

Geniş Kullanım Alanı

Programlarımız VİOP, Hisse Senetleri, Borsa Endeksleri, Döviz Piyasaları, Altın, Yatırım Fonları ve Forex gibi birçok piyasada kullanılabilmektedirler. Satışta olan programlarımızı inceleyerek hangi programın hangi piyasalarda ve nasıl çalıştığı hakkında bilgi edininiz.

Otomatik AL-SAT İşlemleri

Programlarımız yatırımcılar adına otomatik alım-satım işlemleri yapabilen oldukça gelişmiş ve pratik programlardır. Otomatik alım-satım özelliği sayesinde kullanıcıların piyasaları takip etmesi ve yatırım yapmak için zaman ayırması gerekmez. Programlarımız kullanıcı adına piyasaları takip edip gerektiği zamanlarda alım-satım işlemlerini kendileri yaparlar. Böylece yatırımcı kolayca yatırım yapmanın yanında disiplinli ve profesyonel yatırım yapmanın imkanlarından da faydalanmış olur. Otomatik alım-satım yapabilen bilgisayar programlarına robot adı verilmektedir.

Deneyimli ve Ehil Eller

Bu sitede satışı yapılan tüm robot programlar Yatırım Teknolojileri bünyesinde geliştirilmektedir. Geliştirilen programlar, bilgisayar yazılımı alanında 18 yıllık profesyonel tecrübeye sahip bilgisayar mühendisi tarafından geliştirilmektedir. Ayrıca 16 yıllık piyasa deneyimimiz mevcuttur. www.yatirimteknolojileri.com tek resmi internet sitemizdir ve programlarımız yalnızca Yatırım Teknolojileri tarafından satılmaktadır. Hiçbir şekilde şubemiz, satış ortağımız veya temsilcimiz bulunmamaktadır.

Yıllardır Kullanılan Başarısı Kanıtlanmış Algoritmalar

Kısa bir geçmişe sahip, yeterince farklı piyasa koşullarını yaşamamış olan sistemler güvenilir sistemler olarak değerlendirilemezler. Bir sistem ne kadar uzun süre boyunca izlenmiş ve verimli olduğu tespit edilmişse o kadar güvenilirdir. Bu nedenle robot programlarımız, uzun süreli takibin ardından başarısının süreklilik kazandığı görüldükten sonra satışa sunulmaktadırlar. Bu yoğun ve titiz çalışma ve takip nedeniyle bu sitede satışı yapılan robot program sayısı oldukça azdır ve sadece uzun dönemler boyunca kendisini kanıtlamış olduğu düşünülen seçkin robot programlar yatırımcıların kullanımına sunulmuşlardır.

Belirli bir işe eleman alırken bile özgeçmişine bakarız. Mesele belirli bir robot programla piyasalarda işlem yapmak ve para kazanmak olunca programın özgeçmişine bakmak çok daha büyük bir önem taşır. Robot programların özgeçmişleri ise geçmişte elde etmiş oldukları başarılardır. Geçmişte elde edilen başarıların göstergesi ise robotun geçmişte yapmış olduğu işlemlerin listesi ve bu işlemlerin performansıdır. Robot programlarımıza ait yıllar boyunca elde edilmiş olan işlem listeleri yani tam olarak geçmişte nerelerden AL ve SAT işlemlerinin gerçekleştiği bilgisi listeler halinde elimizde mevcuttur. Bizden satın almış olduğunuz herhangi bir robot programın tam olarak geçmişte ne yaptığını bilerek satın alırsınız. Asla ne olduğunu bilmediğiniz bir programa para ödüyor duruma düşmezsiniz.

Bir otomatik alım satım robotunun güvenilirliğini artıran diğer bir unsur ise tecrübesidir. Robot programların tecrübeleri ne kadar süredir kullanılmakta olduklarıyla ilişkilidir. Tıpkı işe eleman alırken kaç yıllık tecürbeye sahip olduğunu sorduğumuz gibi robot program alırken de bu programın ne kadar süredir piyasada kullanıldığını incelemek durumundayız. Çünkü bir robot ne kadar uzun süre kullanılmışsa ve elimizde bu süre boyunca işlem listeleri ve istatistikleri mevcutsa bu robotun o denli tecrübeli olduğu sonucuna varırız. Robot program uzun süredir kullanıldığı için birçok piyasa koşulunu görmüştür ve programın kriz ve ralli bölgeleri dahil her tür piyasa koşulunda nasıl bir davranış sergilediği görülmüştür. Bu sitede asla yeni geliştirilmiş ve yeterince denenmemiş programlar satışa sunulmaz. Hatta bizim için programların birkaç ay veya aylarca denenmiş olması bile yeterli değildir. Eğer sadece birkaç aylık verimine bakarak program geliştiriyor olsa idik şu an elimizdeki programlardan daha da verimli görünen sistemler sunabilirdik. Fakat bu durumda robot program sadece birkaç aylık piyasa koşulunda denenmiş olacağı için piyasa koşullarının değişik olduğu daha eski dönemlerde ve gelecekte çok ciddi kârlılık düşüşleriyle karşılaşabilirdik. Oysa satışa sunduğumuz robot programlar birçok kriz, durgunluk ve ralli dönemini görmüş, geçirmiş ve bu dönemlerin sonunda başarısını net bir şekilde objektif verilerle kanıtlamış programlardır.

Duyum veya Tüyo Yerine Sağlam Veriler

Yatırımcıların bazıları duyum veya tüyo peşinde koşmaktadırlar. Fakat duyum veya tüyoların çok büyük bir çoğunluğu doğruluğu kesin olarak bilinemeyen dedikodulardan ibarettir. Hiçbir objektif veriye dayanmayan bu tür söylentilere para yatırarak kazanç sağlamayı ummak çoğu zaman büyük hüsranlarla sonuçlanabilmektedir. Diğer taraftan duyum veya tüyolarla işlem yapmak çok nadiren ve tesadüfen kazanç sağlasa bile bu kazançların sürekliliği söz konusu olmaz. Yani günün birinde yatırımcıya tesadüfen sağlıklı bir duyum gelmiş olsa bile ileride gelecek olan duyumların kazanç sağlayacağının hiçbir garantisi olmadığı gibi büyük zararlara neden olması da çoğunlukla rastlanılan bir durumdur. Hiçbir objektif veriye dayanmayan yöntemlerle piyasalarda işlem yapmak kumar oynamaktan farksızdır. Kumar oynamaya devam etmek ise eninde sonunda sermayenin tamamının kaybedilmesiyle sonuçlanır. Üretmiş olduğumuz otomatik alım satım robot programları kesin verilere dayanır. Programlarımızın işlemleri ve işlemlerinin verimliliği uzun süreler boyunca takip edilmiştir ve bugüne kadarki işlemlerde istikrarlı şekilde kazanç sağladıkları kesin ve objektif verilerle ortaya konulmuştur.

Duygulardan Uzak Bilimsel Yaklaşım

Robot programlarımızın bir kısmı sadece Teknik Analiz kullanırken bir kısmı hem Teknik Analizi hem de Temel Analizi yani Bilanço analizini birlikte kullanabilmektedirler.

Otomatik robot programlarımız tüyo, duyum, heyecan, korku, hayal gibi subjektif ve tutarsız kaynaklar yerine veriye ve istatistik bilimine dayalı olarak AL ya da SAT işlemleri yaparlar. Programlarımız sizin için piyasaları sürekli bir biçimde izlerler ve piyasada oluşan fiyatlar üzerinde birçok hesaplama yaparak alım ya da satım kararı verirler. Programlarımızın geliştirilme aşamasında çok yoğun bir şekilde istatistik bilimi ve ileri yazılım teknolojileri kullanılmaktadır.

Malesef duygular yatırımcıların alım ya da satım kararı vermelerine etki eden temel faktörlerdendir. Piyasalarda işlem yaparken yatırımcılar sadece piyasa ile mücadele etmezler. Aynı zamanda kendi duygularıyla da mücadele ederler. Korku, heyecan, hayal, hırs gibi duygular yatırımcıları çoğu zaman esir alır ve sağlıklı karar vermelerini engeller. Çok büyük kazanç elde etmenin hırsı ile zarar etmekten duyulan korku arasında sıkışıp kalan yatırımcı ani ve gerçeklere dayanmayan kararlar alır ve bu ani kararların bedelini de çoğu zaman çok acı bir şekilde öder. Çok kısa vadede çok yüksek kâr hedefi yatırımcının alım yaptıktan sonra kazanç sağlansa bile uygun bir fiyattan satış yapamamasına neden olurken kaybetme korkusu yatırımcıyı alım yaptıktan sonra ufak bir düşüşte bile hemen satış yapmaya yönlendirir. Bu durumda da yatırımcı çoğu zaman güçlü ve uzun bir trendden çok erken çıkarak büyük kazançlardan mahrum kalır.

Duygular veriye dayanmaz, duygular tutarsızdır, duygular ölçülemez. Bir yatırımcı piyasadaki iki benzer harekete birgün farklı tepki verirken diğer bir gün çok daha farklı bir tepki verebilir. Duygularına kapılan bir yatırımcı piyasada olup biten gelişmelere ve fiyat hareketlerine sağlıklı ve objektif bir şekilde bakamaz ve bunun doğal sonucu olarak çok büyük zararlarla karşılaşabilir. Geliştirmiş olduğumuz robot programların duyguları yoktur. Onlar yalnızca piyasada oluşan verilere göre alım-satım işlemleri yaparlar ve bu yolla yatırımcıların disiplinli ve mantıklı bir şekilde yatırım yapabilmelerine yardımcı olurlar.

Yatırımcıların duygulara dayalı olarak alım satım kararı vermelerinin temel nedenlerinden biri ellerinde alım satım kararı verirken kullanabilecekleri sağlam ve güçlü araçların bulunmamasıdır. Bazı yatırımcılar piyasadaki verileri analiz ederek alım satım kararı vermenin gerekliliğini farketmiş olsalar bile genellikle kullandıkları araçlar basit birkaç teknik analiz aracından öteye gidememektedir. Fakat bu teknik analiz araçlarının bazıları yatırımcıyı alım yapmaya yönlendirirken bazıları da satış yapmaya yönlendirebilmektedirler. Bu nedenle yine ani ve duygulara göre karar vermek kaçınılmaz bir hal almaktadır. Ayrıca yatırımcıların kullandıkları teknik analiz araçları yoruma çok açık araçlardır. Diğer taraftan yatırımcılar kullandıkları teknik analiz araçlarına dayalı yöntemlerinin geçmişteki performansı hakkında da yeterince bilgiye sahip değillerdir. Ayrıca kullanılan araçların elde ettikleri kazançlar çoğu zaman oldukça düşük olabildiği gibi riskleri de belirsiz ve çok yüksek olabilmektedir. Üretmiş olduğumuz borsa programları sağlam matematiksel formüllerden oluşmaktadırlar. Birçok  veriyi kullanarak çok sayıda matematiksel hesaplamalar yaparlar ve bunun sonucunda da alım-satım işlemlerini piyasada gerçekleştirirler. Yapılan işlemlerin geçmiş performansları düzenli olarak tutmakta olduğumuz işlem listeleri ile ortadadır ve bu geçmiş işlem listelerine göre robotlarımızın bugüne kadar elde etmiş oldukları kârlılık oldukça yüksektir.

Kolay Kullanım

Otomatik AL-SAT robot programlarımızı kullanabilmek için hiçbir şekilde bilgisayar uzmanı veya yatırım uzmanı olmak gerekmez. Programlarımız küçük bir çocuğun bile kullanabileceği kadar kolay ve anlaşılırdır. Robot programlarımız tüm hesaplamaları ve işlemleri otomatik olarak yaparlar.

Faaliyet Alanımız

Bu sitede hiçbir şekilde danışmanlık veya sinyal gönderme hizmetleri sunulmamaktadır. Yalnızca Yatırım Teknolojileri bünyesinde geliştirilmiş olan robot programların tanıtımı yapılmaktadır. Yatırım Teknolojileri bir yazılım firmasıdır.

Ücretsiz Yeni Versiyonlar

Robot programlarımızın üzerindeki geliştirme çalışmalarımız çoğunlukla sürekli olarak devam etmektedir. Programlarımızı satın alan kullanıcılar, satın almış oldukları programın ileride geliştirilmesi muhtemel yeni versiyonlarına da ücretsiz sahip olma hakkı kazanmaktadırlar.
© 2008-2020 Yatırım Teknolojileri - Tüm hakları saklıdır - Bu sitedeki hiçbir içerik kopyalanamaz ve yeniden yayınlanamaz
Yasal Uyarı:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, Portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitede tanıtılan sistemlerin geçmiş performanslarının gelecekte de aynen devam edeceği hiçbir şekilde garanti edilemez. Sistemler matematiksel formüllerden oluşurlar. Bu nedenle yorumda bulunamazlar ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemezler. Sistemler piyasaların gelecekteki yönü hakkında değil, bünyelerinde barındırdıkları formüllerin sonuçları hakkında bilgi verirler. Bu sitede sunulan örnek sinyaller gecikmeli olarak yayınlanmaktadır. Hiçbir şekilde eşzamanlı sinyal yayını söz konusu değildir. Yatırım Teknolojileri hiçbir forex firmasının veya borsa aracı kurumunun temsilcisi veya iş ortağı değildir.