Sıkça Sorulan Sorular

Kaç yıldır bu işi yapıyorsunuz?

Yatırım Teknolojileri olarak 2008 yılından beri otomatik işlem yapan bilgisayar programları üretimi ve satışı yapmaktayız.

Robot programları kendiniz mi geliştiriyorsunuz?

Evet. Satışını yapmakta olduğumuz programların tamamı kendi üretimimizdir. Uzun süreli Ar-Ge çalışmalarımız neticesinde geliştirilmişlerdir.

Bayileriniz veya temsilcileriniz var mı?

Hayır. Yatırım Teknolojileri bünyesinde geliştirilen yazılımların satışı yalnızca Yatırım Teknolojileri tarafından yapılmaktadır. Hiçbir şekilde bayimiz, temsilcimiz veya satış ortağımız bulunmamaktadır. Ayrıca hiçbir firmanın bayisi veya temsilcisi de değiliz.
Her başarılı firmanın ürünlerinin başına gelebildiği gibi bizim ürünlerimizi de taklit etmek isteyenler veya ürünlerimizin isimlerini kullanmak isteyenler elbette çıkabilir. Yatırım Teknolojileri ürünlerini ve ürünlerini satın almış bulunan yatırımcıları korumak için kötü niyetli kişi ya da kurumlara karşı her tür hukuki mücadeleyi sonuna kadar yürütmekten çekinmez.

Ürünlerinizin farkı nedir? Neden daha ucuz değiller?

Elimizde bulunan performans verilerine göre robot programlarımızın geçmiş kârlılıkları oldukça yüksektir. Bu iddia bir tahmin veya yorum değildir. Açık, net ve üzerinde tartışmaya yer bırakmayacak şekilde geçmiş kesin verilere dayanmaktadır. Programlarımızın geçmiş kârlılıkları hesaba katıldığında satış fiyatlarının yüksek olduğunu söylemek bir yana, ucuz oldukları rahatlıkla görülebilir. Bir işi her zaman daha ucuza yapan birileri çıkabilir. Önemli olan kaliteli ürün, başarı, istikrar ve güçlü teknik destektir.

Yazılımlarımız Bilgisayar Mühendisi tarafından geliştirilmektedir ve finansal piyasalar alanında uzun yıllar boyunca tecrübeye sahibiz. Bu nedenle geliştirmiş olduğumuz robot programlar profesyonel ürünlerdir. Ürünlerimizi geliştirirken istatistik biliminden, yapay zeka alanındaki birikimlerimizden  ve ileri yazılım teknolojilerinden faydalanıyoruz. Yeni bir ürün veya yeni bir versiyon geliştirirken, geliştirilmekte olan yeni sistem veya versiyonu birçok açıdan istatistiksel değerlendirmeye tabi tutuyoruz ve yalnızca belirli başarı kriterini yakalamış olan sıradışı sistemleri satışa sunuyoruz. Yatırım Teknolojileri olarak en güçlü yanlarımızdan biri gelişmiş bir teknik altyapıya sahip olmamızdır. Başarılı sistemler geliştirebilmek için yine kendi üretimimiz olan çeşitli altyapı yazılımlarımızı kullanıyoruz. Bu yazılımlarımız sayesinde piyasa verilerini ve geliştirilme aşamasındaki sistemlerimizi birçok istatistiksel yöntemle analiz ediyoruz. Bu analizleri yapmaktaki amacımız sistemlerimizin kârlılık, süreklilik, güven, risk gibi açılardan en iyi duruma getirilebilmesini sağlamaktır. Bu gelişmiş altyapımız ve bilimsel yaklaşımımız bize orijinal ve sıradışı formüller ve algoritmalar geliştirmek konusunda açık bir üstünlük sağlamaktadır. Tüm bu çalışmalar bir maliyet doğurmaktadır.

Satışa sunduğumuz programlar çok uzun süre denendikten sonra satışa sunulmaktadırlar. Kısa süreli denenmişliğe sahip programların, güvenilirlikleri ve ileride başarılarını sürdürme ihtimalleri çok düşüktür. Bu nedenle satışa sunduğumuz programların yıllarca denenmiş olması konusunda çok hassas davranıyoruz. Yalnızca uzun süre denenmiş ve belirli başarı kriterlerini her dönemde sağlamış olan programları satışa sunuyoruz. Satışa sunacağımız programlarımızın örneğin son 8 ayda ne yaptıklarını biliyorsak, 2008 krizinde veya 2009 rallisinde ne yaptıklarını da bilmek istiyoruz. Kaliteli çalışmanın ve kaliteli ürünün elbette bir maliyeti olacaktır.

Çalışmalarımızı titizlikle yapıyor olmamız ve programlarımızı satışa sunmadan önce verimlerini uzun süreler boyunca takip ediyor olmamız bize ciddi miktarda emek ve zaman maliyeti yüklemektedir. Buna rağmen bu maliyeti müşterilerimize yansıtmamak için çaba sarfediyoruz ve programlarımızı, geçmiş kârlıkları ile karşılatırıldığında makul ve hatta ucuz fiyatlarla satışa sunuyoruz.

Robot programlarınız için teknik destek sağlıyor musunuz?

Yatırım Teknolojileri olarak ürünlerimizin arkasındayız. Yıllardır bu işi yapıyoruz ve yıllarca daha bu işi yapmaya devam etmeyi planlıyoruz. Bu nedenle müşterilerimizin memnuniyeti ve programlarımızın sağlıklı şekilde çalışmaya devam etmesi bizim için son derece önemli. İdeal ve Metatrader gibi veri terminali programları üzerine kurularak çalışan programlarımız bu terminaller çalıştığı sürece çalışmaya devam ederler ve bu nedenle bu tür programlarımızın teknik destek ihtiyacı yok denecek kadar azdır. Bağımsız çalışan Windows masaüstü uygulamalarımızda ise daha fazla teknik destek veya bilgilendirme desteği ihtiyacı olabilir. Satışını veya kiralamasını yaptığımız tüm programlarımız için her zaman güçlü ve sağlam teknik destek hizmeti sunmaktayız. Bu hizmet Yatırım Teknolojileri'nin en belirgin üstünlüklerinden biridir.

Robot programlarınızı satın aldığımda sizi zaman zaman arayıp piyasa hakkında yorum ve destek alabilir miyim?

Piyasalar hakkında yorum veya tahmin yapmanın yararına inanmadığımız gibi hiçbir şekilde yorum veya tahmin paylaşımı da yapmamaktayız. Otomatik AL-SAT işlemleri yapan robot programlarımızı zaten yorum, tahmin, tüyo gibi ölçülebilir olmayan ve kesinlik arzetmeyen yöntemlerden arınmak ve böylece istikrarlı, disiplinli ve bilimsel temelli yatırım yapabilmek için geliştiriyoruz.

AL-SAT sinyal aboneliğiniz var mı?

Hayır. Biz hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir firma değiliz. Bir yazılım firmasıyız. Bilgisayar yazılımları geliştiriyoruz ve bu programların satışını yapıyoruz. Sinyal aboneliği tarzında bir hizmetimiz bulunmamaktadır.
© 2008-2020 Yatırım Teknolojileri - Tüm hakları saklıdır - Bu sitedeki hiçbir içerik kopyalanamaz ve yeniden yayınlanamaz
Yasal Uyarı:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, Portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitede tanıtılan sistemlerin geçmiş performanslarının gelecekte de aynen devam edeceği hiçbir şekilde garanti edilemez. Sistemler matematiksel formüllerden oluşurlar. Bu nedenle yorumda bulunamazlar ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemezler. Sistemler piyasaların gelecekteki yönü hakkında değil, bünyelerinde barındırdıkları formüllerin sonuçları hakkında bilgi verirler. Bu sitede sunulan örnek sinyaller gecikmeli olarak yayınlanmaktadır. Hiçbir şekilde eşzamanlı sinyal yayını söz konusu değildir. Yatırım Teknolojileri hiçbir forex firmasının veya borsa aracı kurumunun temsilcisi veya iş ortağı değildir.